Konzultácie, užitočné rady a tipy pri realizácii stánkov

Ako sa pripraviť na výstavu, kongres

  1. V dostatočnom predstihu si zabezpečiť vhodnú plochu výstavného stánku a komunikovať s organizátorom (túto prácu za Vás urobí aj EF štúdio) dohodnúť si dobrú pozíciu, presné rozmery.
  2. Výstavný aj kongresový stánok musí mať priestor, kde sa dá „dýchať“, nie je vhodné ho prepchávať. Papier „znesie všetko“, ale už pri samotnej akcii budú v stánku ľudia, ktorí sa budú pohybovať a presúvať, napr. pri sedeniach treba myslieť na priestor, keď sa stolička posúva pri odchode.
  3. Príliš dlhé a dôverné obchodné rozhovory je vhodné si dohodnúť až po akcii, ak si ich naplánujete s klientmi, vopred odporúčame pripraviť si časový harmonogram stretnutí a uzavretejší priestor v rámci expozície.
  4. Veľmi dôležité je ako sa stánok nasvieti. Lacné čierne „boďáky“ a jednoduché halogény nepridávajú na úrovni stánku, rovnako ako staromódne kancelárske stoličky, prípadne použitý koberec.
  1. Grafické panely nezapĺňať zbytočnými textami, ktoré si návštevník podrobne nečíta a tak strácajú vypovedaciu schopnosť, dôležité je zaujať a podrobné informácie vysvetlí zaškolený personál.
  2. Pri samotnej akcii je potrebné dodržiavať čistotu, dvierka do zázemia nenechávať otvorené, na stoloch po návšteve hneď upratať, za čistotu by mala byť zodpovedná konkrétna osoba.
  3. Zabezpečiť príjemnú atmosféru, doladiť priestor prezentácie kvetinami, zadefinovať obsluhujúcemu personálu oblečenie, príliš vyzývavé, prípadne rôznofarebné oblečenie nepridá na image spoločnosti. Najvhodnejšie sú tmavé nohavice, sukne a svetlé jednofarebné košele a blúzky. Pekným efektným detailom sú rovnaké kravaty, pre dámy šatka.
  4. Dôležité je vybrať si spoločnosť, ktorá Vám stánok odovzdá včas pred zahájením akcie a nie v nervozite. Najdôležitejšia je príprava, skúsenosť a dohodnutie každého detailu, tak ako to robíme v EF studiu.

Ďalšie rady Vám poskytneme už pri osobnom stretnutí a spolupráci. S našimi službami boli spokojní a našimi zákazníkmi sú: